LIKOVNA ŠOLA V MESTNI GALERIJI NOVA GORICA

dogodek VPIS za FB

V Mestni galeriji Nova Gorica v šolskem letu 2016/2017 nadaljujemo z Likovno šolo za odrasle in otroke. Šola vzpostavlja redni program spoznavanja osnov likovne umetnosti: risanja, kiparstva, slikarstva in z njimi povezanih znanj. Namenjena je vsem generacijam, ne glede na likovno predznanje. Izobraževanje poteka v sodelovanju med Kulturnim domom Nova Gorica ter Kulturno umetniškim društvom TAAK.

Likovno šolo vodijo akadenski kiparji: Anja Kranjc, Katja Oblak in Julij Borštnik.

Program za mlade in odrasle

4-letni program poteka enkrat tedensko in vključuje vodeno ateljejsko delo na področjih slikarstva, kiparstva in risbe ter vključuje (krajša) predavanja iz področij umetnostne zgodovine in likovne teorije. Namenjen je vsem generacijam z zanimanjem za umetnost, ne glede na predznanje. Vabljeni tudi vsi, ki vas zanima priprava za vpis na Akademijo za likovno umetnost in oblikovanje ali sorodne visokošolske programe.
S 1. letnikom pričnemo 10. oktobra, program 2. letnika pa je že v teku.
Termini srečanj skupine 1. letnika so predvideni ob ponedeljkih od 16.30-19.30. Natančneje bo urnik podan ob pričetku programa.

Program za otroke

Program za otroke (od 6. oo 13. leta) je prav tako osnovan na enkrat tedenskem ateljejskem delu in izvajan na igriv način. Združuje domišljijsko ustvarjanje na izbrane teme (prazgodovina, antika, likovna dela iz zgodovine, zgodbe iz vsakdana ipd.) z učenjem osnov risanja, kiparjenja in slikanja.
Z otroško skupino pričnemo v četrtek 13. oktobra.
Termini srečanj skupine za otroke so predvideni ob četrtkih od 16.30-18.30.
Natančneje bo urnik podan ob pričetku programa.

Informacije

Likovna šola bo potekala v novogoriški Mestni galeriji od 17. oktobra 2016 do 9. junija 2017.

Prijave sprejemamo do 17. oktobra na tel. št. 05 335 40 15 oz. po e-pošti na naslov mestnagalerija@kulturnidom-ng.si.
Za vsebinske informacije pa vam je na voljo Anja na tel. št. 041 509 807.

Cena:
- Otroci: 20 EUR mesečno
- Odrasli in mladi: 45 EUR mesečno, za dijake, študente in prekarno zaposlene 30 EUR mesečno
Šolnina se plačuje v skupnem znesku, v enem ali treh obrokih v tekočem šolskem letu.