2019

Od scenarija do kratkega filma ali Izza kamere Fundamentov, pogovor z ustvarjalcem Petrom Cerovškom

Mestna galerija Nova Gorica

Soocanja www

Peter Cerovšek nastopa v filmskem svetu v različnih vlogah, od selektorja filmskih festivalov, kritika, producenta, scenarista do režiserja. V letu 2018 je njegov kratkometražni film Fundamenti vzbudil pozornost na Festivalu slovenskega filma v Portorožu in na Sarajevskem filmskem festivalu. Film odlikuje izjmena prilagodljivost kratkometražni formi, natančen scenarij (že v času predpriprav na snemanje), sinestezija zvoka in slike ter nenazadnje subtilen pogled na človeško intimo (partnersko razmerje) in družbena kritičnost (empatija z gradbenimi delavci, ki gradijo hotel v Ljubljani). Na moderiranem pogovoru z avtorjem, ki ga bo vodil Dušan Dovč, bomo razkrili ozadje nastajanja filma, pokazali nekaj odlomkov in referenc, ki so avtorja vodile v ustvarjalnem procesu, in nakazali prihodnjo usodo dela (prikazovanje na festivalih, distribucijski načrti).

Predavanje iz cikla Soočanja s sodobno vizualno umetnostjo je nastalo kot stalno sodelovanje med Mestno galerijo Nova Gorica in SCCA-Ljubljana.